Fen Bilimleri Enstitüsü

2019 Yılı Apsco Yüksek Lisans Ve Doktora Burs Programları Duyurusu

17/12/2018 13:46:40 - 17/12/2018 13:46:40 - 311 Okunma

Ülkemizin de üyesi olduğu, Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti-Pekin’de bulunan Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO), Çin Hükümeti Burs Programı aracılığıyla 2019 yılı için yüksek lisans bursları verecektir.

Başvurular TÜBİTAK UZAY’a yapılacak olup önerilecek adaylar TÜBİTAK UZAY tarafından belirlenecektir. Adaylar arasındaki en son değerlendirme APSCO ve NPU tarafından yapılacaktır. Sağlanan burs ve desteklere ek olarak programa kabul edilen adayların Şian şehrine gidiş-dönüş uçak bileti ücreti bir defaya mahsus olmak üzere APSCO tarafından karşılanacaktır.

Her bir program kapsamında sağlanan burs, destekler, kriterler ve ayrıntılı bilgilendirme aşağıdaki ilgili program dokümanlarında yer almaktadır.

  1. Yüksek Lisans Programları (MASTA)
  2. Sağlık Raporu Formu
  3. Başvuru Dokümanları Listesi
  4. NPU Tanıtım Sunumu
  5. Uluslararası Öğrenciler için NPU Tanıtım Sunumu
  6. Şian Tanıtım Dökümanı
     

TÜBİTAK UZAY tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda MASTA Programı kapsamında her bir alan için iki aday bildirilecek, bir kişi programa kabul edilecektir.

Başvurular ile ilgili tüm belgelerin 25 Ocak 2019 tarihine kadar TÜBİTAK UZAY’a posta yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda programlara önerilecek adayların belgeleri APSCO’ya TÜBİTAK UZAY tarafından iletilecektir.

Başvuru İçin Posta Adresi :

TÜBİTAK UZAY
ODTÜ Yerleşkesi, 06800, Ankara / Türkiye
Bilgi İçin : Aysun Karaarslan
E-Posta  : apsco.uzay@tubitak.gov.tr